Jdi na obsah Jdi na menu

Střelec rozhodující branky má jediný cíl: zůstat v kádru!

V přípravném přátelském fotbalovém zápase se na hřišti Sokola Milín, devět kilometru od Příbrami, střetli

fotbalisté 1. FK Příbram – účastnici SYNOT ligy s mužstvem FK Pardubice, účastníkem Fotbalové Národní

ligy a byl to souboj, který se musel přítomné stovce diváků líbit. Jak domácí kouč Příbrami Petr Čuhel, tak

i trenér hostujícího celku Martin Hašek dali přednost v sestavě perspektivním mladíkům, kteří své šance

plně využili a na hřišti předvedli dobrý výkon. V obou celcích se také objevili možné posily pro nadcházející

sezónu v naší první a druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Na straně domácích to byl Martin Fillo a Neves. Na

straně hostů zejména Jakub Nečas, který také svým gólem v 84. minutě  rozhodl o vítězství účastníka druhé

nejvyšší fotbalové soutěže nad domácími prvoligisty.

V prvním poločase měla návrh domácí Příbram. Už ve 4. minutě zahrával postupně Tomáš Pilík tři rohové

kopy, s nimiž měla obrana hostů velké problémy. V15. minutě ohrozil branku Pardubic Martin Fillo a po

jeho střelách stál při brankáři Luďku Frydrychovi nejen jeho um, ale i vydatná dávka fotbalového štěstí.

Stínem prvního poločasu byla dvě zranění. Pět minut před přestávkou se ve vápně hostů zranil Tomáš

Krbeček a musel být nejen odnesen na nosítkách ze hřiště, ale i transportován do Příbramské nemocnice.

V poslední minutě prvního poločasu se navíc zranil domácí Josef Hnaniček po souboji s hostujícím Janem

Vondrou, když při výskoku utrpěl zranění hlavy.

Zatímco v prvním poločase měla návrh domácí Příbram a hosté ohrozili domácí branku jen sporadickými

úniky Tomáše Dostálka, v druhé polovině zápasu se Pardubice začaly prosazovat po pravé straně hřiště

nebezpečnými protiútoky Jakuba Nečase. Ten také v 84 minutě dokonale sehrál akci s Martinem Haškem

a Janem Vondrou, ocítl se v blízkosti v domácí branky Lukáše Krbečka a nechytatelnou střelou k levé

tyči poslal hosty do jednobrankového vedení. „Šel jsem čtyřikrát sám na brankáře Krbečka a věřil jsem,

že alespoň jedna má šance vyjde. Jsem v Pardubicích na hostování z B týmu AC Sparta Praha a gól proti

Příbrami byl mým druhým v přípravě FK Pardubice. Ten první jsem dal Jablonci, ale ten zápas jsme

prohráli 3:5, tentokrát moje branka po vynikající přihrávce Martina Haška, rozhodla o výhře Pardubic nad

prvoligovým týmem,“ řekl reportérovi onlajny.com šťastný střelec Jakub Nečas a dodal: „Mým prvořadým

cílem je nyní dostát se do kádru A týmu FK Pardubice a hrát pod vedením Martina Haška druhou ligu.“

Domácí 1. FK Příbram nesložila zbraně, a zejména Neves a Fillo se pokusili v posledních šesti minutách

vyrovnat, ale ani jednomu z nich, ba ani střílejícímu Tarczalovi či Danoskimu se vyrovnat nepodařilo.

1. FK Příbram – FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branky: 84. Jakub Nečas

1. FK Příbram: Boháč  (46. L. Krbeček) – Hnaníček (46. Tregler), Hájovský, Zápotočný (61. Matějů), Sus,

Švancara (46. Volešák), Fillo, Kraut (46. Slepička), T. Krbeček (40. Tarczal), Husár (46. Neves), T. Pilík

(46. Matějů).

FK Pardubice: Frydrych – Vondra, Vencl, Bederka (46. M. Hašek), Přibyl, Kudrna (76. Kakrda), Dostálek

(46, Nečas j.), Jarosz, Jeřábek, Fusek, Petráň (62. Daewon).

Rozhodčí: Jílek – Urban, Kotalík